Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Wigilia Św. Mikolaja
Teatr Vaśka - Wigilia Św. Mikolaja
Teatr Vaśka - Wigilia Św. Mikolaja
więcej zdjęć

Nowy spektakl Teatru VAŚKA został przygotowany specjalnie na piękny przedświąteczny czas, w którym wszyscy stajemy się sobie bliżsi a miłość króluje nawet między odwiecznymi wrogami takimi jak Anioł i Diabeł.

Autorzy spektaklu pokazują widzom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, przedstawiają współczesną pracę Św. Mikołaja, któremu towarzyszy Anioł. Pojawia się też postać Diabła, który nie jest do końca jest aż taki zły, jak go niektórzy opisują .W spektaklu pojawia się też postać Turonia, który przenosi nas do tradycyjnej Szopki Bożonarodzeniowej, a w niej zobaczymy piękne lalki autorstwa R. Strzeleckiego.

Aktorzy przypominają zdarzenia z przed tysięcy lat, które poprzedziły narodziny Jezusa, okrutnego Króla Heroda, jego pomocników, oraz postaci, które dziś są czasami zupełnie zapomniane.
Ważnym elementem spektaklu jest obecność Świętego Mikołaja , który wprowadza miłą i serdeczną atmosferę.

W przedstawieniu "Wigilia Św. Mikołaja” wykorzystanych zostało wiele pomysłów plastycznych, często zaskakujących publiczność.

Jak zwykle atutem widowiska Teatru Vaśka jest muzyka, ale najważniejsze jest to, że widzowie bawią się z aktorami, śpiewają i tańczą, tworząc dobry nastrój w trakcie spektaklu.

Mottem widowiska jest to że...... „ prawdziwy Św. Mikołaj przychodzi tylko raz w roku ...po cichutku, na paluszkach, on nie chce żeby go widziano ”......

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Wigilia Św. Mikolaja  
(376 KB / .pdf)