Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Czy to Mikołaj?
Teatr Vaśka - Czy to Mikołaj?
Teatr Vaśka - Czy to Mikołaj?
więcej zdjęć

Wszyscy czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Pojawia się, owszem postać bardzo do niego podobna, lecz prędko okazuje się, że to jeszcze nie prawdziwy Mikołaj, ale jego pomocnik, który ma wszystko przygotować. Wtedy do akcji wkracza Baba Jaga gotowa popsuć całą zabawę.

W zabawne perypetie pomocnika Świętego Mikołaja, rozgrywające się na żywym planie, wpleciony został wątek jasełkowy. Chłopiec z osiołkiem podąża do Betlejem, aby powitać nowo narodzone Dziecię. Gdy tam przybywa, spotyka wszystkie postacie z tradycyjnej szopki. Akcji na parawanie towarzyszą znane kolędy, do których chętnie włączają się dzieci.
Kiedy, dzięki pomocy dzieci, podstępy Baby Jagi zostają zdemaskowane, może już przybyć prawdziwy Mikołaj. I tu zaczyna się część druga przedstawienia: spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem obfitujące w konkursy , zabawy i korowody . Bierze w nich udział także Baba Jaga , która odkryła w sobie dobre strony charakteru.
Przedstawienie "Czy to Mikołaj" świetnie nadaje się na uroczystości "mikołajkowe". Może również stanowić wstęp do karnawałowej zabawy.

Adresowane jest do widzów w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Czy to Mikołaj?  
(312 KB / .pdf)