Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Bajki z worka Mikołaja
Teatr Vaśka - Bajki z worka Mikołaja
Teatr Vaśka - Bajki z worka Mikołaja
więcej zdjęć

"Bajki z worka Mikołaja", to świetna zabawa teatralna zbudowana wokół perypetii Świętego Mikołaja przybywającego z niespodziankami dla dzieci.

Równie ważne jak postać samego Mikołaja są w tej zabawie bajki i baśnie.

Jedna z nich ta, którą Święty Mikołaj przywozi dzieciom w podarunku opowiada o pewnej księżniczce, bardzo pięknej, lecz bardzo niegrzecznej. Historia księżniczki staje się pretekstem do przypomnienia dzieciom, jak ważne w stosunkach między ludźmi są formy grzecznościowe: proszę, dziękuję, przepraszam. Widzowie, wspólnie z Mikołajem uczą bohaterkę baśni tych trzech słów-kluczy. Inny baśniowy bohater również korzysta z pomocy dziecięcej widowni. Żeby odzyskać swoją prawdziwą postać, musi rozwiązać zadanie. Gdy sam sobie z nim nie radzi, dzieci okazują się najlepszymi sprzymierzeńcami.
Są w przedstawieniu inne jeszcze motywy baśniowe, inscenizowane zagadki oraz legenda o wawelskim smoku w formie "pokazywanki". Mikołajowi towarzyszą Śnieżynki, które organizują zabawy z dziećmi, uczą piosenek i rymowanek. Widzowie przez cały czas zachęcani są do aktywności i uczestniczą w rozwiązywaniu konfliktów.
Przedstawienie rozgrywa się i na żywym planie, i w technice lalkowej. W obu planach postaci są kolorowe, sympatyczne i zabawne. Oprawa muzyczna to elektryzujące efekty dźwiękowe i ładne, wpadające w ucho melodie.

Spektakl "Bajki z worka Mikołaja" na pewno rozbawi dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, a przy okazji wiele nauczy.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze