Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Dalej w drogę
Teatr Vaśka - Dalej w drogę
Teatr Vaśka - Dalej w drogę
więcej zdjęć

Czym jest ten kolejny spektakl Teatru Vaška? Trudno o jednoznaczne określenie. Widzowie spotkają w nim interesujące postacie między innymi Wilka z Białowieży, który na stare lata decyduje się opuścić leśne ostępy po to, żeby poznać wreszcie nieznane mu okolice.

Wraz z pojawieniem się Cygana otworzy się przed widownią egzotyczny świat kultury i obyczajów Romów, wzbogacony pełną dynamiki i emocji muzyką cygańską. Młoda Cyganka, Inez, na pewno stanie się bliska dzieciom, gdyż bardzo jest do nich podobna w impulsywnych reakcjach, żywiołowości i energii. Oprócz głównych postaci spektakl "Dalej, w drogę!" wprowadza w krótkich, efektownych epizodach mieszkańców różnych stron Europy: jodłującego Tyrolczyka, gondoliera z Wenecji śpiewającego urokliwe barkarole oraz oczarowanego czardaszem Węgra.

"Dalej, w drogę!", to spektakl o ludzkich marzeniach, o pragnieniu poznawania świata, ale też o przyjaźni, rodzinnej miłości, gotowości niesienia pomocy, kiedy ktoś jest w potrzebie. W warstwie poznawczej zaś przedstawienie to przybliża widzom różnorodność kulturową Europy, wielkie bogactwo jej obyczajów, piękno muzyki i tańca oraz przywiązanie Europejczyków do własnych narodowych tradycji.

Autorzy spektaklu stosują bardzo urozmaicone techniki teatralne: oprócz żywego planu, sprzyjającego nawiązywaniu bliskiego kontaktu z widownią, mamy tam do czynienia z maską i lalką-pacynką. Oprawa muzyczna przedstawienia sięga do europejskich wzorców etnicznych, nie brakuje też prostych, rytmicznych piosenek, skłaniających do wspólnego śpiewania. Scenografia jest pomysłowa, lekka, funkcjonalna, co sprawia, że spektakl nadaje się do zagrania w każdych warunkach - w małej i dużej sali, w przedszkolnym ogródku i na miejskim placu.
"Dalej, w drogę!", to po prostu dobra zabawa z pewnymi elementami dydaktycznymi adresowana do każdego, kto lubi teatr, przygodę i śmiech.

 

Reżyseria: Wiesław Kusa

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Dalej w drogę  
(384 KB / .pdf)