Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Piernikowe potyczki
Teatr Vaśka - Piernikowe potyczki
Teatr Vaśka - Piernikowe potyczki
więcej zdjęć

Potyczki - ponieważ w akcji nowego spektaklu Teatru >VASKA< wiele jest różnorakich konfliktów. Zostały one wprowadzone po to, żeby przekazać widzom w sposób naoczny i angażujący emocje, jak dochodzić do porozumienia, nie używając przemocy, szanując partnerów. A piernikowe? Z dwóch powodów.

Ponieważ jedną z ważnych sekwencji widowiska jest przedstawiona na planie lalkowym legenda o tym, w jaki sposób doszło do powstania wyjątkowych miodowych pierników toruńskich. A także dlatego, że aktorzy w pewnym momencie wcielają się w postacie-pierniki, prowadzą zabawne spory, rywalizują ze sobą. Przedstawienie kończy się zbiorową zabawą-konkursem, w którym biorą udział widzowie podzieleni na trzy zespoły. W całym zresztą spektaklu dzieci odgrywają znaczące role: biorą bezpośredni udział w akcji scenicznej bądź pomagają rozstrzygać problemy zarysowane w fabule.

"Piernikowe potyczki" to widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, gdyż popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi. Ale nadrzędnym celem, jaki postawili sobie twórcy spektaklu, jest zobrazowanie bezsensu postaw nietolerancyjnych, nastawionych na forsowanie własnych racji, a lekceważących racje innych. "Piernikowe potyczki" uczą też, że wszelka przemoc - słowna i fizyczna - nie ma sensu i niczemu nie służy.

Walorom poznawczym i wychowawczym towarzyszą w przedstawieniu bogata plastyka, urozmaicony ruch sceniczny oraz atrakcyjna muzyka. "Piernikowe potyczki" mogą być grane w przedszkolach, w dużych salach widowiskowych, a także podczas imprez na świeżym powietrzu. Jest to spektakl na każdą okazję i dla każdego widza. Chociaż zapewne widzowie przedszkolni wyniosą z niego najwięcej korzyści.

Objazdowy Teatr >VASKA< zaprasza!

A raczej chętnie przyjmie zaproszenia do przedszkoli, szkół, domów kultury… I wzbogaci swoim występem niecodzienną uroczystość oraz codzienną edukację teatralną najmłodszych widzów.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze