Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Raz na ludowo
Teatr Vaśka - Raz na ludowo
Teatr Vaśka - Raz na ludowo
więcej zdjęć

Raz na ludowoTen spektakl Teatru VASKA odwołuje się, zgodnie z tytułem, do polskiej tradycji ludowej. Fabularną kanwę przedstawienia stanowi popularny motyw baśniowy występujący w wielu ludowych opowieściach.

Główna bohaterka, Kasia, wędruje po żywa wodę dla chorego ojca. W pełnej przeszkód podróży do czarodziejskiego źródła korzysta z pomocy zwierząt, które wcześniej wybawiła z opresji. Postawa Kasi jest wzorem miłości i odpowiedzialności, a cała historia dowodzi, że dobro okazane innym powraca do człowieka wówczas, gdy on sam jest w tarapatach.

Raz na ludowoto spektakl łączący w teatralnej realizacji żywy plan z planem lalkowym. A przedstawione w nim perypetie Kasi są równocześnie pretekstem do pokazania dziecięcej widowni bogactwa naszej kultury ludowej. Służy temu wyrazista plastyka inscenizacji, stylizowany język dialogów oraz oryginalna muzyka ludowa. W przebiegu przedstawienia znalazło się miejsce dla wspólnego śpiewania, a także dla zademonstrowania elementów tańca ludowego. Wizualna i dźwiękowa atrakcyjność folkloru zapewne obudzi w widzach zainteresowanie i szacunek wobec polskiej tradycji. I to właśnie, obok moralnego pouczenia, było celem twórców spektaklu.          

Tym razem Teatr VASKA oferuje Państwu oprócz wersji ściśle fabularnej również rozszerzony zabawowy wariant teatralnego spotkania, w którym dominują ludowe pieśni i tańce. W tej drugiej wersji nasza propozycja świetnie nadaje się na bale karnawałowe lub plenerowe imprezy.

Gorąco polecamy Raz na ludowoi jako przedstawienie, i jako zabawę.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze