Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Bal Kopciuszka
Teatr Vaśka - Bal Kopciuszka
Teatr Vaśka - Bal Kopciuszka
więcej zdjęć

Za przyczyną nieszczęśliwych zrządzeń losu miła, grzeczna panienka wiedzie życie pełne poniżeń. Jest pracowita i skromna, zasługuje więc na lepszy los. I nadchodzi szczęśliwa odmiana, kiedy do akcji wkracza dobra wróżka: panna jedzie na bal do królewskiego pałacu, zakochuje się w niej królewicz... Tak, tak, wszyscy znamy ten bodaj najpopularniejszy wątek baśniowy. Kopciuszek od wieków jest symbolem sprawiedliwości losu.

Twórcy przedstawienia "Bal Kopciuszka" w większym stopniu skupili się na wewnętrznej przemianie bohaterki, niż na zewnętrznych okolicznościach. Oczywiście mali widzowie zobaczą codzienne życie poniżanej sieroty, poznają dobrą wróżkę i przystojnego królewicza, a bal w pałacu wręcz pomogą zorganizować. Lecz główne przesłanie spektaklu dotyczy wiary w siebie oraz umiejętności rozróżniania, jakie wartości są pozorne, a jakie powinny decydować o ocenie człowieka.

Teatralne oblicze historii Kopciuszka, którą Teatr VASKA proponuje dzieciom, to przeplatające się sceny aktorskie i lalkowe. Lalki sceniczne występujące w spektaklu są oryginalne i efektowne. Sądzimy że spodobają się najmłodszym widzom. Zapewne spodoba im się także, możliwość włączenia się w akcję przedstawienia. Na uagę zasłguje też muzyka ilustracyjna wzbogacająca dramaturgię widowiska oraz dość zróżnicowane tym razem piosenki: taneczne i liryczne.

Spektakl "BAl Kopciuszka" jest zamkniętą całością, ale śmiało może pełnić funkcję teatralnego występu do przedszkolnego balu. Adresatami przedstawienia są w zasadzie dzieci w każdym wieku. Istotne jest to, że sposób realizacji tematu pozwala dobrze się bawić także widzom, którzy już znają treść baśni o Kopciuszku. Zapraszamy więc do wspólnej zabawy.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Bal Kopciuszka  
(558 KB / .pdf)