Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Bezpieczna droga do przedszkola
Teatr Vaśka - Bezpieczna droga do przedszkola
Teatr Vaśka - Bezpieczna droga do przedszkola
więcej zdjęć

Bohatera tego spektaklu Teatru >VAŚKA< niektórzy mali widzowie mieli okazję poznać w momencie, kiedy to po raz pierwszy - z pewnymi oporami – wstępował w progi przedszkola.

Po dwóch latach Jaś jest już przedszkolakiem „całą gębą”. Twórcy przedstawienia skupili się tym razem na sytuacjach związanych z wyjściem z domu i drogą do przedszkola. Pokazują więc typowe poranne zamieszanie w mieszkaniu Jasia i Oli, akcentując humorystyczne akcenty wydarzeń. Natomiast podczas wędrówki Jasia, któremu towarzyszy sympatyczny dziadek Staś, podkreślają kwestie bezpieczeństwa. Dydaktyzm nie jest jednak nachalny, gdyż akcja spektaklu utrzymana jest w konwencji komediowej. Dodatkowo w perypetie bohaterów wielokrotnie wkraczają widzowie – są w dużym stopniu współuczestnikami teatralnej zabawy. Spektakl nie jest też monotematyczny. Obok kwestii bezpieczeństwa pojawiają się takie tematy, jak rodzina, przyjaźń, koleżeństwo, piękno i bogactwo przyrody.

Przedstawienie prezentuje różne techniki: aktorzy prowadzący działają na żywym planie, bohaterowie fikcyjni występują na planie lalkowym. Oryginalna, barwna i bardzo ekspresyjna realizacja plastyczna z pewnością spodoba się małym widzom i pozwoli im się utożsamić z postacią głównego bohatera. W wielu przypadkach przedszkolna widownia okaże się od Jasia mądrzejsza i będzie miała okazję udowadniać to na różne sposoby. Z psychologicznego punktu widzenia takie nastawienie na kompensacyjną funkcję sztuki teatralnej ma istotne walory. Także z punktu widzenia czysto artystycznego współudział widzów jest ważny, ponieważ dynamizuje i urozmaica akcję sceniczną.

Jak zazwyczaj bywało, tak i tym razem Teatr >VAŚKA< ubarwił przedstawienie muzyką i rytmem. Są piosenki do słuchania i do wspólnego śpiewania. Są rymowanki, pokazywani, zagadki i konkursy.

Zespół Teatru >VAŚKA< dedykuje swój nowy spektakl wszystkim grupom przedszkolnym i szkolnym sześciolatkom. I zapewnia, że jest to oferta godna zainteresowania.

 

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Bezpieczna droga do przedszkola  
(772 KB / .pdf)