Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Jak polubić przedszkole
Teatr Vaśka - Jak polubić przedszkole
Teatr Vaśka - Jak polubić przedszkole
więcej zdjęć

Tytuł spektaklu wyraźnie określa jego tematykę. Główny bohater to trzyletni chłopiec, który po raz pierwszy idzie do przedszkola. Chociaż towarzyszy mu siostra Ola, Jaś jest pełen obaw. Na szczęście pierwszy dzień w przedszkolu rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Opisany powyżej schemat fabularny służy kilku celom. Ma pokazać najmłodszym widzom, jak ciekawe i wesołe jest przedszkolne życie. Stąd w spektaklu liczne sceny typowych zajęć, do których włączane są dzieci z widowni. Te z grupy trzylatków zapewne będą utożsamiać się z tytułowym bohaterem, toteż jego szybkie przezwyciężenie obaw związanych z nowym środowiskiem ma walor psychologiczny: rozładowuje napięcia i lęki. Aby uniknąć nachalnego dydaktyzmu, autorzy spektaklu zadbali o duży ładunek humoru. Wprowadza go między innymi komiczna postać psa Cezara, który bardzo chce zostać przedszkolakiem, aby pilnować swego pana. Przedstawienie

"Jak Jaś został przedszkolakiem" zawiera wiele elementów zabawy teatralnej. Rozgrywa się na planie aktorskim i lalkowym, lecz i widzowie "grają" w nim ważne role. Jak zwykle w naszych spektaklach i tutaj rozbrzmiewa muzyka, a dzieci śpiewają razem z aktorami, biorą udział w konkursach, dopełniają akcję sceniczną. Zachęcamy, więc do skorzystania z tej nowej propozycji Teatru Vaška. Satysfakcja młodych widzów gwarantowana.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze