Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Jak krawiec Pan Niteczka został królem
Teatr Vaśka - Jak krawiec Pan Niteczka został królem
Teatr Vaśka - Jak krawiec Pan Niteczka został królem
więcej zdjęć

Tytułowy bohater przedstawienia to młody sympatyczny krawiec, który mieszka w Tajdarajdzie, małym, spokojnym miasteczku. Chociaż Niteczka w gruncie rzeczy klepie biedę, to nigdy nie traci dobrego humoru i chętnie śpieszy z pomocą każdemu, kto znalazł się w potrzebie. Pogoda ducha i życzliwość krawczyka najwyraźniej zasługują na nagrodę, bo zgodnie z wróżbą Cyganki w przyszłości ma on zostać królem.

Ale żeby tak się stało, musi opuścić rodzinną Tajdarajdę i wyruszyć w świat. W drodze spotykają go przeróżne przygody, a w finale, jak to w baśniach bywa, dobra wróżba się spełnia i krawiec Niteczka zasiada na tronie w sławnym mieście Pacanowie. Na dodatek zostaje mężem pięknej królewny.

Baśń o krawcu Niteczce to historia pogodna i pełna humoru. Nie ma w niej nadmiernego dydaktyzmu, a najistotniejsze przesłanie wynika z postawy głównego bohatera, charakteryzującej się życiowym optymizmem, empatią i altruizmem. Tak postacie jak i sytuacje fabularne, choć niepozbawione dramatyzmu, są przede wszystkim zabawne. Podkreśla to plastyczna forma naszego lalkowego spektaklu.

Perypetiom bohaterów towarzyszą też piosenki – wesołe, rytmiczne, łatwo wpadające w ucho. Wszystko to sprawia, że teatralna opowieść o krawcu Niteczce ma szansę zadowolić widzów z każdej grupy wiekowej.
Najmłodsi nie będą mieli problemu ze zrozumieniem jej treści i wymowy, a ci nieco starsi odkryją bogate pokłady komizmu słownego i sytuacyjnego.

Teatr >VASKA< jak zwykle serdecznie zaprasza.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze